אוסטיאופתיה

כאוסטאופת מומחה בעל ידע וותק של שנים, אני משתמש בטכניקות המתמקדות במבנה הגוף ובתפקודו כדי לשפר את הבריאות והרווחה הכללית. הגישה שלי מעוגנת בעקרונות האוסטאופתיה, שפותחו על ידי ד"ר אנדרו טיילור סטיל בשנת 1874. עקרונות אלו כוללים את האמונה שהגוף הוא יחידה תפקודית אחת, שפגיעה באיבר אחד תשפיע על תפקודם של איברים אחרים, לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו, ומבנה הגוף הזה שולט בתפקוד.

אני מציע שלושה סוגי טיפול עיקריים המשולבים בכל פגישה: טיפול מוסקולוסקלטלי- טיפול במערכת שלד שריר, טיפול ויסצרלי (אברי הבטן) וטיפול קרניוסקרלי (בגולגולת).

אוסטאופתיה היא גישה הוליסטית לטיפול רפואי המתייחסת לכל הגוף כיחידה תפקודית אחת. אוסטאופת איתמר יעקב הוכשר וטיפל על פי עקרונות האוסטאופתיה במגוון רחב של מצבים. אם אתם מחפשים דרך טבעית ויעילה להתמודד עם החששות הבריאותיים שלכם, קבעו עוד היום פגישה עם איתמר יעקב.

המטרה שלי היא לעבוד איתך כדי לשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלך, ולהקל על כאבים ולשפר את התפקוד על ידי טיפול בבעיות הבסיסיות המשפיעות על מבנה גופך ותפקוד.

 

לחזור אליך?

3 סוגי טיפול עיקריים שמשולבים בכל מפגש

טיפול מוסקולוסקלטלי – טיפול במערכת שלד שריר, טיפול ויסצרלי (אברי הבטן), טיפול קרניוסקרלי (בגולגולת).

טיפול במערכת שלד שריר:

מתמקד במערכת השרירים והשלד, הכוללת עצמות, מפרקים, שרירים, רצועות ורקמות חיבור נוספות. אני משתמש בטכניקות טיפוליות עדינות כמו תנועת מפרקים ומניפולציות לתיקון תנוחת המפרק ולהגברת זרימת הדם, כמו גם בטכניקות טיפול ברקמות רכות כדי להקל על הכאב ולשפר את התפקוד. 

בטיפול תתבצע הערכת יציבה מעמיקה ובדיקות תנועה למערכת השלד ועל פי הממצאים יטופלו האיברים המוגבלים בטכניקות טיפוליות  עדינות כמו: הנעה פרקית (מוביליזציות), מניפולציות (קנאקס) לתיקון מנח פרקי/להגברת זרימת דם סגמנטלית  וטכניקות טיפול ברקמות רכות.

טיפול ויסצרלי (אברי הבטן):

הטיפול מתמקד באיברים הפנימיים של הגוף, לרבות הלב, הריאות, מערכת העיכול, הכבד, הכליות ואיברי הרבייה. אני משתמש בטכניקות מגע כדי לבחון ולטפל באיברים אלו, תוך התחשבות ביחסי הגומלין ביניהם.

טיפול קרניוסקרלי (בגולגולת) 

הטיפול הקרניוסקרלי מתמקד במערכת העצבים המרכזית ובעצמות הגולגולת. אני משתמש בטכניקות מגע עדין כדי לזהות בעיות מבניות בגולגולת, חסימות ומתח במעטפת מערכת העצבים ובנוזל עמוד השדרה כדי לסייע בשיפור תפקוד מערכת העצבים.

עקרון חשוב בגישתי הוא עקרון ה"מטמרה", = סגמנט= חוליה ספציפית.על פי עקרון זה כל בעיה באחת מהאברים המעוצבבים על ידי אותו גובה חוליה ( מטמרה) יכול לגרום לירי עצבי מוגבר וכאב בכל אחד מהאיברים האלו, לדוגמה: כאב ג"ת שמקורו לא בגלל פגיעת רקמה בגב התחתון אלא עקב  ליקוי של מערכת העיכול התחתונה שמעוצבבת גם מחוליות הגב התחתון ןיכולה  לייצר כאב מושלך לאיזור זה.   הטיפול הויסצרלי נמצא יעיל מאוד במצבים של כאב מושלך ובמקרים שהאזור הכאוב נמצא נקי בבדיקות. עיקרון זה רלוונטי במיוחד במקרים של כאב מתמשך, כאשר מקור הכאב עשוי להיות לא ברור.

מערכת העצבים המרכזית מתחילה במוח ויורדת דרך חלל עמוד השדרה אל עצם הזנב. היא כוללת תאי עצב, שלוש רקמות חיבור המקיפות אותם ונוזל עמוד השדרה. באוסטאופתיה חוקרים את מבנה עצמות הגולגולת ואת התפקודים של חלקים שונים במוח. אוסטאופת איתמר יעקב הוכשר להשתמש במגע עדין בעצמות הגולגולת ובמעטפות של מערכת העצבים המרכזית כדי לסייע למטופלים עם בעיות במערכת העצבים המרכזית.

אוסטאופתיה היא גישה הוליסטית לטיפול רפואי המתייחסת לכל הגוף כיחידה תפקודית אחת. אוסטאופת איתמר יעקב הוכשר בעקרונות האוסטאופתיה ויכול להעניק טיפול בשריר-שלד, טיפול קרביים וטיפול קרניו-סקרל לסיוע לחולים במגוון רחב של מצבים.

אם אתם מחפשים דרך טבעית ויעילה להתמודד עם החששות הבריאותיים שלכם, קבעו עוד היום פגישה עם איתמר יעקב.

המלצות לקוחות שלי שטופלו באוסטאופתיה

"סבלתי מכאבי גב כרוניים במשך שנים וניסיתי הכל, החל מפיזיותרפיה ועד טיפול תרופתי ללא הקלה. לאחר מספר פגישות בלבד עם איתמר יעקב, אני נטול כאבים ומסוגל שוב לנוע בחופשיות. הידע והמומחיות שלו בתחום אוסטאופתיה עשתה את כל ההבדל".

"ראיתי את איתמר יעקב בגלל כאבי הראש הכרוניים שלי ואחרי פגישה אחת בלבד תדירות ועוצמת כאבי הראש פחתו משמעותית. אני ממליץ עליו בחום לכל מי שמתמודד עם כאבים כרוניים או בעיות בריאותיות אחרות".

"הופניתי לאיתמר יעקב על ידי חבר שטופל אצלו בכאבים כרוניים. הייתי סקפטי בהתחלה, אבל אחרי הפגישה הראשונה שלי התמכרתי. הוא לקח את הזמן להבין באמת את הבעיות הספציפיות שלי והתאים את הטיפולים שלו. לצרכים שלי. ראיתי שיפור משמעותי בניידות שלי והצלחתי להפחית את התלות שלי בתרופות. ממליץ עליו בחום."

"התמודדתי עם כאבים כרוניים בכתף במשך חודשים וניסיתי הכל, החל מזריקות קורטיזון ועד פיזיותרפיה ללא הקלה. איתמר יעקב הצליח לאתר את שורש הכאב שלי ולפתח תוכנית טיפול לטיפול. הוא היה סבלני, אדיב, ובעל ידע רב. עכשיו אני נטול כאבים ומסוגל להזיז את הכתף שוב בחופשיות. אני ממליץ עליו בחום לכל מי שמתמודד עם כאב כרוני".

"איתמר יעקב  הצליח לאבחן ולטפל בבעיות העיכול הכרוניות שלי, שהיו בעיה כבר שנים. הוא היה מאוד מקצועי, בקיא וסבלני . ראיתי שיפור משמעותי בעיכול ובבריאות הכללית שלי. אמליץ עליו בחום לכל מי שמחפש גישה הוליסטית לבריאות".

כיצד יראה הטיפול האוסטאופתי של איתמר יעקב?

בכל הנוגע לאוסטאופתיה, תהליך הטיפול מתחיל בהיכרות עם המטופל והרקע הרפואי שלו. אוסטאופת איתמר יעקב יבצע בדיקה והערכה של כל האיברים והרקמות הרלוונטיים לסיפור המטופל באמצעות מבחני תנועה, מגע ורגישות.

לאחר הבדיקה, איתמר יעקב יזהה אזורים בגוף המוגבלים בתנועה ויתמקד בהחזרת תנועה מלאה לאזורים אלו. הטיפול יכלול טכניקות עדינות לשיפור איכות הרקמה הפגועה או הכואבת וכן גיוסים ומניפולציות ברמת החולייה המעצבבת את המקום או האיבר הכואב בהתאם למנח החולייה..

בנוסף לטיפול באזור הכאב הראשוני, איתמר יעקב יתייחס גם לאזורים בעמוד השדרה הקשורים בעקיפין לאזור הכואב, כגון טיפול באיברי הבטן, טיפול במקום היציאה והיצמדות הרקמה הפגועה, טיפול בעיצבוב של הרקמה ואספקת הדם אליה, ושחרור עומסים בשרשרת האנטומית הקשורה במישרין או בעקיפין לרקמה זו.

הטיפול יכלול גם טיפול בעצמות הגולגולת במטרה לשחרר לחצים וחסימות במערכת העצבים המרכזית ולאזן מחדש את מערכת העצבים הסימפתטית ומערכת העצבים הפרא -סימפטטית  המרכיבות את מערכת העצבים האוטונומית בגוף.

בתום כל פגישה איתמר יעקב יעריך מחדש את אותם תחומים ויתאים את הטיפול בהתאם. בשילוב של ידע מחקרי מעולם הפיזיותרפיה וטכניקות טיפול בתנועה וידניות מעולם האוסטאופתיה, איתמר יעקב מציע טיפול שלם ונכון יותר למטופליו.

אם אתם מחפשים גישה הוליסטית לבריאות, פנו עוד היום לאיתמר יעקב ותחוו בעצמכם את כוחה המרפא של האוסטאופתיה.

לחזור אליך?

תארים ותעודות

המלצות

When I came to itamar practice' I had not been able to walk for more than 1.5 years." Aherniated disc (L4-L5)' which also damaged my nerves'made me despair as a hobby runner. Itamar was recommended to me by a friend. He created an individual training schedule for me, thought outside the box, responded to my body and got me back on my feet. I highly recommend Itamar and I'm very graeful to have found the way to him. "I am back on my feet and it is thanks to his great work.

Brigit

" פיזיותרפיסט ואוסטאופת מדהים! עזר לי עם כאבים של שנים בצוואר ובשכמות. טיפול מסור ומקצועי תוך הקשבה ואמפתיה. ממליצה בחום רב!!! "

רוני

" הטיפול אצל איתמר כבר מההתחלה הרגיש נוח ונעים, הרגשתי שאני בידיים טובות, מלא בגישות וקשוב לכל מילה ומחשבה שעלתה לי תוך כדי טיפול. ובמיוחד מאוד מקצועי! שילב לי תוך כדי טיפול אינפורמציה על הגוף ואיך הכול קשור למצבי. ממליצה בחום!!!! "

אלה

" איך אתה מרגיש אחרי הטיפול? הרבה יותר טוב. מאז הטיפול הראשון הקפדתי לעקוב אחרי ההנחיות שלך והכאבים נעלמו כמעט לגמרי. תודה רבה לך, זה בהחלט היה מהיר וטוב."

עמיחי

" איזה כיף שאתה חוזר ויוצר איתי קשר. יש לי הקלה משמעותית מאז הטיפול האחרון ואני ישנה סופסוף טוב בלילות. מצליחה לצאת להליכות כמו שהמלצת לי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב!!! תודה רבה לך על הטיפול המסור. "

נועה

" איתמר היקר, תודה על הטיפול המסור והמקצועי שלך כשהגעתי אליך שבוע לאחר ניתוח קיסרי עם גב וצוואר תפוסים, מודאגת מאוד מאיך אוכל לטפל בתינוק שלי במצב כזה ולאחר ביקור אצל אורתופד שטען כי פרצתי דיסק צווארי. לא תיארתי לעצמי שתוך ארבעה טיפולים אינטנסיביים ותרגילים שנתת לי לשיעורי בית, הכול יעבור!!! ממש הצלת אותי, לא פחות מזה ותודה ענקית לך על כך. "

שירי

דילוג לתוכן