אוסטאופתיה

מאז סיום לימודי ההסמכה שלי כמאסטר באוסטאופתיה סטרקטורילת משנת 2018, אני שם דגש על אבחון יציבת המטופל, בדיקת תנועה  ומנח למפרקים הרלוונטים תוך כדי טיפול בטכניקות מניפולטיביות על מפרקי הגוף השונים הנמצאים בחוסר תנועתי.  ובנוסף, אבחון וטיפול בתפקוד ותנועת האיברים הפנימיים לצורך שיפור יכולת הגוף לרפא את עצמו עד לתפקודו האופטימלי. הגישה שלי מעוגנת בעקרונות האוסטאופתיה, שפותחה על ידי ד"ר אנדרו טיילור סטיל בשנת 1874. עקרונות אלו כוללים את האמונה וההבנה כי: הגוף הוא יחידה תפקודית אחת, פגיעה באיבר אחד תשפיע על תפקודם של איברים אחרים הקשורים ביחסי גומלין איתו, לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו, ושמבנה הגוף  שולט בתפקודו.

אני מציע שלושה סוגי טיפול עיקריים המשולבים בכל פגישה: טיפול מוסקולוסקלטלי- טיפול במערכת שלד שריר, טיפול ויסצרלי (אברי הבטן) וטיפול קרניוסקרלי (בגולגולת).

אוסטאופתיה היא גישה טיפולית הבוחנת את המטופל בצורה הוליסטית ורחבה יותר מתוך הבנה כי אנחנו יחידה תפקודית אחת הבנויה ממספר מערכות השלובות אחת עם השניה ונמצאות ביחסי גומלין כך שעומס במערכת מסוימת לאורך זמן יוביל לדיספונקציה של מערכות אחרות בגופנו.  אני מטפל בהצלחה על פי עקרונות האוסטאופתיה במגוון רחב של מקרים ומצבים רפואיים המלווים בכאב. אם אתם מחפשים דרך טבעית ויעילה להתמודד עם הכאבים שלכם, קבעו עוד היום פגישה איתי ואשמח לעזור.

איתמר

לחזור אליך?

3 סוגי טיפול עיקריים שמשולבים בכל מפגש

טיפול מוסקולוסקלטלי – טיפול במערכת שלד שריר, טיפול ויסצרלי (אברי הבטן), טיפול קרניוסקרלי (בגולגולת).

טיפול במערכת שלד שריר:

מתמקד במערכת השרירים והשלד, הכוללת עצמות, מפרקים, שרירים, רצועות ורקמות חיבור נוספות. אני משתמש בטכניקות טיפוליות עדינות כמו תנועת מפרקים ומניפולציות לתיקון תנוחת המפרק ולהגברת זרימת הדם, כמו גם בטכניקות טיפול ברקמות רכות כדי להקל על הכאב ולשפר את התפקוד. 

בטיפול תתבצע הערכת יציבה מעמיקה ובדיקות תנועה למערכת השלד ועל פי הממצאים יטופלו האיברים המוגבלים בטכניקות טיפוליות  עדינות כמו: הנעה פרקית (מוביליזציות), מניפולציות (קנאקס) לתיקון מנח פרקי/להגברת זרימת דם סגמנטלית  וטכניקות טיפול ברקמות רכות.

טיפול ויסצרלי (אברי הבטן):

הטיפול מתמקד באיברים הפנימיים של הגוף, לרבות הלב, הריאות, מערכת העיכול, הכבד, הכליות ואיברי הרבייה. אני משתמש בטכניקות מגע כדי לבחון ולטפל באיברים אלו, תוך התחשבות ביחסי הגומלין ביניהם.

טיפול קרניוסקרלי (בגולגולת) 

הטיפול הקרניוסקרלי מתמקד במערכת העצבים המרכזית ובעצמות הגולגולת. אני משתמש בטכניקות מגע עדין כדי לזהות בעיות מבניות בגולגולת, חסימות ומתח במעטפת מערכת העצבים ובנוזל עמוד השדרה כדי לסייע בשיפור תפקוד מערכת העצבים.

עקרון חשוב בגישתי הוא עקרון ה"מטמרה", = סגמנט= חוליה ספציפית.על פי עקרון זה כל בעיה באחת מהאברים המעוצבבים על ידי אותו גובה חוליה ( מטמרה) יכול לגרום לירי עצבי מוגבר וכאב בכל אחד מהאיברים האלו, לדוגמה: כאב ג"ת שמקורו לא בגלל פגיעת רקמה בגב התחתון אלא עקב  ליקוי של מערכת העיכול התחתונה שמעוצבבת גם מחוליות הגב התחתון ןיכולה  לייצר כאב מושלך לאיזור זה.   הטיפול הויסצרלי נמצא יעיל מאוד במצבים של כאב מושלך ובמקרים שהאזור הכאוב נמצא נקי בבדיקות. עיקרון זה רלוונטי במיוחד במקרים של כאב מתמשך, כאשר מקור הכאב עשוי להיות לא ברור.

מערכת העצבים המרכזית מתחילה במוח ויורדת דרך חלל עמוד השדרה אל עצם הזנב. היא כוללת תאי עצב, שלוש רקמות חיבור המקיפות אותם ונוזל עמוד השדרה. באוסטאופתיה חוקרים את מבנה עצמות הגולגולת ואת התפקודים של חלקים שונים במוח. אוסטאופת איתמר יעקב הוכשר להשתמש במגע עדין בעצמות הגולגולת ובמעטפות של מערכת העצבים המרכזית כדי לסייע למטופלים עם בעיות במערכת העצבים המרכזית.

אוסטאופתיה היא גישה הוליסטית לטיפול רפואי המתייחסת לכל הגוף כיחידה תפקודית אחת. אוסטאופת איתמר יעקב הוכשר בעקרונות האוסטאופתיה ויכול להעניק טיפול בשריר-שלד, טיפול קרביים וטיפול קרניו-סקרל לסיוע לחולים במגוון רחב של מצבים.

אם אתם מחפשים דרך טבעית ויעילה להתמודד עם החששות הבריאותיים שלכם, קבעו עוד היום פגישה עם איתמר יעקב.

המלצות לקוחות שלי שטופלו באוסטאופתיה

"סבלתי מכאבי גב כרוניים במשך שנים וניסיתי הכל, החל מפיזיותרפיה ועד טיפול תרופתי ללא הקלה. לאחר מספר פגישות בלבד עם איתמר יעקב, אני נטול כאבים ומסוגל שוב לנוע בחופשיות. הידע והמומחיות שלו בתחום אוסטאופתיה עשתה את כל ההבדל".

"ראיתי את איתמר יעקב בגלל כאבי הראש הכרוניים שלי ואחרי פגישה אחת בלבד תדירות ועוצמת כאבי הראש פחתו משמעותית. אני ממליץ עליו בחום לכל מי שמתמודד עם כאבים כרוניים או בעיות בריאותיות אחרות".

"הופניתי לאיתמר יעקב על ידי חבר שטופל אצלו בכאבים כרוניים. הייתי סקפטי בהתחלה, אבל אחרי הפגישה הראשונה שלי התמכרתי. הוא לקח את הזמן להבין באמת את הבעיות הספציפיות שלי והתאים את הטיפולים שלו. לצרכים שלי. ראיתי שיפור משמעותי בניידות שלי והצלחתי להפחית את התלות שלי בתרופות. ממליץ עליו בחום."

"התמודדתי עם כאבים כרוניים בכתף במשך חודשים וניסיתי הכל, החל מזריקות קורטיזון ועד פיזיותרפיה ללא הקלה. איתמר יעקב הצליח לאתר את שורש הכאב שלי ולפתח תוכנית טיפול לטיפול. הוא היה סבלני, אדיב, ובעל ידע רב. עכשיו אני נטול כאבים ומסוגל להזיז את הכתף שוב בחופשיות. אני ממליץ עליו בחום לכל מי שמתמודד עם כאב כרוני".

"איתמר יעקב  הצליח לאבחן ולטפל בבעיות העיכול הכרוניות שלי, שהיו בעיה כבר שנים. הוא היה מאוד מקצועי, בקיא וסבלני . ראיתי שיפור משמעותי בעיכול ובבריאות הכללית שלי. אמליץ עליו בחום לכל מי שמחפש גישה הוליסטית לבריאות".

כיצד יראה הטיפול האוסטאופתי של איתמר יעקב?

בכל הנוגע לאוסטאופתיה, תהליך הטיפול מתחיל בהיכרות עם המטופל והרקע הרפואי שלו. אוסטאופת איתמר יעקב יבצע בדיקה והערכה של כל האיברים והרקמות הרלוונטיים לסיפור המטופל באמצעות מבחני תנועה, מגע ורגישות.

לאחר הבדיקה, איתמר יעקב יזהה אזורים בגוף המוגבלים בתנועה ויתמקד בהחזרת תנועה מלאה לאזורים אלו. הטיפול יכלול טכניקות עדינות לשיפור איכות הרקמה הפגועה או הכואבת וכן גיוסים ומניפולציות ברמת החולייה המעצבבת את המקום או האיבר הכואב בהתאם למנח החולייה..

בנוסף לטיפול באזור הכאב הראשוני, איתמר יעקב יתייחס גם לאזורים בעמוד השדרה הקשורים בעקיפין לאזור הכואב, כגון טיפול באיברי הבטן, טיפול במקום היציאה והיצמדות הרקמה הפגועה, טיפול בעיצבוב של הרקמה ואספקת הדם אליה, ושחרור עומסים בשרשרת האנטומית הקשורה במישרין או בעקיפין לרקמה זו.

הטיפול יכלול גם טיפול בעצמות הגולגולת במטרה לשחרר לחצים וחסימות במערכת העצבים המרכזית ולאזן מחדש את מערכת העצבים הסימפתטית ומערכת העצבים הפרא -סימפטטית  המרכיבות את מערכת העצבים האוטונומית בגוף.

בתום כל פגישה איתמר יעקב יעריך מחדש את אותם תחומים ויתאים את הטיפול בהתאם. בשילוב של ידע מחקרי מעולם הפיזיותרפיה וטכניקות טיפול בתנועה וידניות מעולם האוסטאופתיה, איתמר יעקב מציע טיפול שלם ונכון יותר למטופליו.

אם אתם מחפשים גישה הוליסטית לבריאות, פנו עוד היום לאיתמר יעקב ותחוו בעצמכם את כוחה המרפא של האוסטאופתיה.

לחזור אליך?

תארים ותעודות

המלצות

דילוג לתוכן