סוגי הטיפולים - המומחיות שלי

לחזור אליך?

פיזיותרפיה

כפיזיותרפיסטית, מטרתי היא לאבחן ולהעניק טיפול שיקומי ומונע למגוון בעיות שמקורן בפגיעה באחת או יותר ממערכות הגוף. אלה כוללים את מערכת השרירים והשלד המורכבת משרירים, עצמות, מפרקים ורקמות חיבור שונות, מערכת העצבים המוליכה אותות חשמליים בכל הגוף והמערכת הפרופריאוצפטיבית האחראית על שיווי המשקל והתחושה של הגוף במרחב.

אם אתם מתמודדים עם כאבים, או סובלים מפגיעה באחת ממערכות גופכם, וברצונכם להתנסות ביתרונות הפיזיותרפיה, צרו איתי קשר, איתמר יעקב, ואשמח לעזור לכם לחזור לשיא ולגבוה- פונקציה איכותית.

3

אוסטאופתיה

כאוסטאופת מומחה בעל ידע וותק של שנים, אני משתמש בטכניקות המתמקדות במבנה הגוף ובתפקודו כדי לשפר את הבריאות והרווחה הכללית. הגישה שלי מעוגנת בעקרונות האוסטאופתיה, שפותחו על ידי ד"ר אנדרו טיילור סטיל בשנת 1874. עקרונות אלו כוללים את האמונה שהגוף הוא יחידה תפקודית אחת, שפגיעה באיבר אחד תשפיע על תפקודם של איברים אחרים, לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו, ומבנה הגוף הזה שולט בתפקוד.

אני מציע שלושה סוגי טיפול עיקריים המשולבים בכל פגישה: טיפול מוסקולוסקלטלי- טיפול במערכת שלד שריר, טיפול ויסצרלי (אברי הבטן) וטיפול קרניוסקרלי (בגולגולת).

אם אתה חווה כאב ומחפש גישה הוליסטית לטיפול, אשמח לעזור. המטרה שלי היא לעבוד איתך כדי לשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלך, ולהקל על כאבים ולשפר את התפקוד על ידי טיפול בבעיות הבסיסיות המשפיעות על מבנה גופך ותפקוד.

שיטת מקנזי

שיטת מקנזי לטיפול בכאבי גב

גישה אישית להקלה על כאבי עמוד שדרה, כאבים מושלכים לגפיים במצבים אקוטיים וכרוניים כאחד.
זו השיטה הנפוצה והנחקרת ביותר בעולם הרפואה כמענה לבעיות הנ"ל.

כפיזיטרפיסט ואוסטאופט, אני מרבה לשלב את שיטת מקנזי כדי לעזור למטופלים הסובלים מבעיות בעמוד השדרה ומכאבים המקרינים לגפיים. שיטת מקנזי, שפותחה על ידי פיזיותרפיסט מניו זילנד בשנות ה-60, היא כיום אחת השיטות הנחקרות והנפוצות ביותר לטיפול בכאב חריף וכרוני בעמוד השדרה.

איך ייראה טיפול בשיטת מקנזי?

הטיפול בשיטת מקנזי יתחיל בראיון מעמיק עם המטופל על מהות תלונתו, מתי התחילה וכל הגורמים התורמים. לאחר מכן תתבצע בדיקה נוירולוגית הכוללת תחושה, מיומנויות מוטוריות וטווחי תנועה, בדיקת יציבה ובדיקת תנועות חוזרות וכיצד הן משפיעות על טווחי התנועה המוגבלים ועוצמת הכאב ופיזורו.
על סמך הבדיקה, לרוב אמצא את התנועה המועדפת – התנועה הספציפית של הגוף שימקד את הכאב עד שייעלם לחלוטין. הכיוון והעוצמה של התנועה המועדפת ישתנו ככל שהמטופל יתקדם בשלבי ההחלמה.
בשלב הסופי, לאחר שהמטופל היה ללא כאבים למעלה מחודש, אנחה אותו לחזור בהדרגה לכל התנועות הקודמות בליווי תרגילים להגנה על עמוד השדרה.
טיפול מוצלח יראה ריכוזיות של הכאב, כאשר המטופל יחוש פחות כאבים בגפיים ועם הזמן, עם תרגול, הכאב יורגש יותר בעמוד השדרה עד להיעלמותו לחלוטין. בנוסף, נראה גם שיפור בטווחי התנועה.

IMS דיקור מערבי

טיפול להקלה על כאבים ממקור מיופשיאלי = מקור שרירי.

פיזיותרפיסט ואוסתאופט, איתמר יעקב, גאה להציע דיקור מערבי (IMS), גירוי תוך שרירי כאופציה טיפולית למטופלים הסובלים מתסמונת הכאב המיופציאלית. IMS היא טכניקה טיפולית המבוססת על מחקר מדעי והיעילה ביותר לכאב שמקורו ברקמת השריר.

הבנת תסמונת הכאב המיופסיאל
תסמונת כאב מיופציאלית היא מצב שכיח הנגרם על ידי מתח או לחץ על רקמת השריר. לעתים קרובות זה גורם להיווצרות של נקודות טריגר, שהם אזורים רגישים של הידבקויות שרירים. נקודות טריגר אלו יכולות לייצר כאב מקומי או מקרין באזור המסופק על ידי השריר הפגוע.

במהלך הטיפול יבצע איתמר בדיקה מקיפה לאיתור מקור התסמינים של המטופל ונקודות טריגר רלוונטיות. לאחר מכן הוא ישתמש באותן מחטים כמו הדיקור המסורתי, אך במקום לכוון לנקודות אנרגיה, הוא יעורר נקודות טריגר, עצמות ומבנים אנטומיים אחרים. בהתאם לתלונות המטופל, הוא עשוי להשתמש במחט שטחית או במחט עמוק כדי לעורר את השריר ולשחרר הידבקויות, מה שיוביל לשיכוך כאבים ולשיפור התפקוד.

אם אתם סובלים מתסמונת כאב מיופציאלית ומחפשים גישת טיפול מותאמת אישית, IMS דיקור מערבי עשוי להיות הפתרון עבורכם. צורו קשר עם איתמר יעקב .

לחזור אליך?

תארים ותעודות

המלצות

When I came to itamar practice' I had not been able to walk for more than 1.5 years." Aherniated disc (L4-L5)' which also damaged my nerves'made me despair as a hobby runner. Itamar was recommended to me by a friend. He created an individual training schedule for me, thought outside the box, responded to my body and got me back on my feet. I highly recommend Itamar and I'm very graeful to have found the way to him. "I am back on my feet and it is thanks to his great work.

Brigit

" פיזיותרפיסט ואוסטאופת מדהים! עזר לי עם כאבים של שנים בצוואר ובשכמות. טיפול מסור ומקצועי תוך הקשבה ואמפתיה. ממליצה בחום רב!!! "

רוני

" הטיפול אצל איתמר כבר מההתחלה הרגיש נוח ונעים, הרגשתי שאני בידיים טובות, מלא בגישות וקשוב לכל מילה ומחשבה שעלתה לי תוך כדי טיפול. ובמיוחד מאוד מקצועי! שילב לי תוך כדי טיפול אינפורמציה על הגוף ואיך הכול קשור למצבי. ממליצה בחום!!!! "

אלה

" איך אתה מרגיש אחרי הטיפול? הרבה יותר טוב. מאז הטיפול הראשון הקפדתי לעקוב אחרי ההנחיות שלך והכאבים נעלמו כמעט לגמרי. תודה רבה לך, זה בהחלט היה מהיר וטוב."

עמיחי

" איזה כיף שאתה חוזר ויוצר איתי קשר. יש לי הקלה משמעותית מאז הטיפול האחרון ואני ישנה סופסוף טוב בלילות. מצליחה לצאת להליכות כמו שהמלצת לי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב!!! תודה רבה לך על הטיפול המסור. "

נועה

" איתמר היקר, תודה על הטיפול המסור והמקצועי שלך כשהגעתי אליך שבוע לאחר ניתוח קיסרי עם גב וצוואר תפוסים, מודאגת מאוד מאיך אוכל לטפל בתינוק שלי במצב כזה ולאחר ביקור אצל אורתופד שטען כי פרצתי דיסק צווארי. לא תיארתי לעצמי שתוך ארבעה טיפולים אינטנסיביים ותרגילים שנתת לי לשיעורי בית, הכול יעבור!!! ממש הצלת אותי, לא פחות מזה ותודה ענקית לך על כך. "

שירי

דילוג לתוכן