שיטת מקנזי לטיפול בכאבי גב

שיטת מקנזי

נמצאה כיעילה ביותר להקלה על כאבי עמוד שדרה, כאבים מושלכים לגפיים במצבים אקוטיים וכרוניים כאחד.
זו השיטה הנפוצה והנחקרת ביותר בעולם הרפואה כמענה לבעיות הנ"ל.

כפיזיוטרפיסט , אני מרבה לשלב את שיטת מקנזי בקליניקה שלי כי אני מתחבר מאוד לעקרונות השיטה שפותחה על ידי פיזיותרפיסט מניו זילנד בשנות ה-60,ולהבנה כי עצמאות המטופל חשובה מאוד להצלחת הטיפול בכדי להסיר תלות של המטופל במטפל אל מול הכאב, ובכך להחזיר לו את שליטתו בחייו.

אם אתם מתמודדים עם כאבים, וברצונכם להתנסות ביתרונות שיטת מקנזי לטיפול בכאבי גב, צרו איתי קשר, איתמר יעקב, ואשמח לעזור לכם לחזור לשיא התפקוד שלכם.

לחזור אליך?

העקרונות של שיטת מקנזי

• חלק ניכר מהכאבים בפריפריה (ידיים ורגליים) מקורם בעומס יתר על רקמות עמוד השדרה, כגון דיסקים בן חולייתיים, המפרקים המחברים בן החוליות, ורקמות החיבור העוטפות את עמוד השדרה.
כל הנ"ל יכולים ליצור כאב מוקרן לאזורים שונים בגפיים התחתונות.
מודל הדיסק– בכל תנועה של עמוד השדרה ישנה זרימת נוזלים דיסקלים לכיוון הנגדי לתנועה. על פי כך, בטיפול יינתן תרגול מותאם במטרה להניע נוזלי דיסק בכיוון ההפוך מאזור המועמס.
עצמאות המטופל– אבן היסוד של השיטה היא הרצון להעברת אחריות הטיפול/תרגול אל המטופל על מנת להסיר תלות של המטופל במטפל ובשביל להעצים את תחושת השליטה ומסוגלות המטופל אל מול הכאב- שני אלו יזרזו את החלמתו.
• בכול טיפול יינתן תרגול מותאם לכאבי המטופל, ייעוץ ארגונומי והפניית תשומת לב המטופל למנחים המחמירים/מפחיתים את הכאב. 

Gili-05962_1

איך יראה טיפול בשיטת מקנזי?

הטיפול בשיטת מקנזי יתחיל בראיון מעמיק עם המטופל על מהות תלונתו, מתי התחילה וכל הגורמים התורמים. לאחר מכן תתבצע בדיקה נוירולוגית הכוללת תחושה, מיומנויות מוטוריות וטווחי תנועה, בדיקת יציבה ובדיקת תנועות חוזרות וכיצד הן משפיעות על טווחי התנועה המוגבלים ועוצמת הכאב ופיזורו.
על סמך הבדיקה, לרוב אמצא את התנועה המועדפת – התנועה הספציפית של הגוף שתמקד את הכאב עד להיעלמותו לחלוטין. הכיוון והעוצמה של התנועה המועדפת ישתנו ככל שהמטופל יתקדם בשלבי ההחלמה.
בשלב הסופי, לאחר שהמטופל היה ללא כאבים למעלה מחודש, אנחה אותו לחזור בהדרגה לכל התנועות הקודמות בליווי תרגילים להגנה על עמוד השדרה.
טיפול מוצלח יראה ריכוזיות של הכאב, כאשר המטופל יחוש פחות כאבים בגפיים ועם הזמן, עם תרגול, הכאב יורגש יותר בעמוד השדרה עד להיעלמותו לחלוטין. בנוסף, נראה גם שיפור בטווחי התנועה.

כאוסטאופת ופיזיוטרפיסט שלך, אעבוד איתך בשיתוף פעולה הדוק כדי לספק תוכנית טיפול מותאמת אישית שתענה על הצרכים והמטרות הספציפיות שלך. אני אדריך אותך בכל שלב בשיטת מקנזי, על מנת להבטיח שאתה מבין את העקרונות ושתוכל לקחת חלק פעיל בהחלמה שלך. יחד, נוכל לפעול להקלה על הכאב שלך ולשיפור איכות החיים הכוללת שלך.

מטופלים שלי בשיטת מקנזי מספרים

"התמודדתי עם כאבי גב כרוניים במשך שנים וניסיתי הכל, החל משככי כאבים ועד פיזיותרפיה, אבל נראה ששום דבר לא עבד. אז הופניתי לאיתמר יעקב לטיפול בשיטת מקנזי. כבר מהפגישה הראשונה יכולתי לספר שאיתמר באמת הבין את הכאב שלי והיה מסור למציאת הגורם השורשי. הוא הוביל אותי בכל שלב בטיפול ותמיד היה סבלני במענה לשאלותיי. לאחר מספר שבועות של טיפול, כבר שמתי לב לירידה משמעותית ב הכאב שלי ושיפור בטווחי התנועה שלי. אני לא יכול להודות מספיק לאיתמר על שהחזיר לי את חיי!"


"היססתי לנסות את שיטת מקנזי, כי שמעתי עליה ביקורות מעורבות. אבל אחרי פגישה אחת עם איתמר יעקב, התמכרתי. איתמר היה בקיא מאוד בשיטה והצליח להתאים את הטיפול לצרכים הספציפיים שלי. . הוא תמיד היה קשוב לרמות הכאב שלי והתאים את הטיפול בהתאם. הודות לטיפול של איתמר הצלחתי להפחית משמעותית את הכאבים ולשפר את הניידות שלי. אמליץ עליו בחום לכל מי שמתמודד עם כאבי גב כרוניים".


"לאחר תאונת דרכים נשארתי עם כאבים כרוניים בגב התחתון וברגליים. ניסיתי צורות שונות של פיזיותרפיה ותרופות, אבל נראה ששום דבר לא עזר. אז הופניתי לאיתמר יעקב לטיפול בשיטת מקנזי. הוא היה מאוד מקצועי ולקח את הזמן להבין את הכאב שלי וכיצד הוא השפיע על חיי היומיום שלי. הוא הצליח להדריך אותי בתהליך הטיפול ועזר לי להבין את העקרונות מאחורי השיטה. בזכות ההכוונה שלו ושיטת מקנזי, הצלחתי להחזיר את חיי למסלול ולשחרר את עצמי מהכאב".


"התמודדתי עם כאבי גב במשך שנים וכמעט ויתרתי בחיפוש אחר פתרון. אז הכרתי את איתמר יעקב ושיטת מקנזי. הוא היה סבלני, מבין, והקשיב באמת לחששות שלי. בזכות איתמר ושיטת מקנזי הצלחתי להפחית משמעותית את הכאבים ולשפר את איכות חיי. אמליץ בחום על איתמר ועל מקנזי שיטה לכל מי שסובל מכאבי גב כרוניים".

לחזור אליך?

תארים ותעודות

המלצות

When I came to itamar practice' I had not been able to walk for more than 1.5 years." Aherniated disc (L4-L5)' which also damaged my nerves'made me despair as a hobby runner. Itamar was recommended to me by a friend. He created an individual training schedule for me, thought outside the box, responded to my body and got me back on my feet. I highly recommend Itamar and I'm very graeful to have found the way to him. "I am back on my feet and it is thanks to his great work.

Brigit

" פיזיותרפיסט ואוסטאופת מדהים! עזר לי עם כאבים של שנים בצוואר ובשכמות. טיפול מסור ומקצועי תוך הקשבה ואמפתיה. ממליצה בחום רב!!! "

רוני

" הטיפול אצל איתמר כבר מההתחלה הרגיש נוח ונעים, הרגשתי שאני בידיים טובות, מלא בגישות וקשוב לכל מילה ומחשבה שעלתה לי תוך כדי טיפול. ובמיוחד מאוד מקצועי! שילב לי תוך כדי טיפול אינפורמציה על הגוף ואיך הכול קשור למצבי. ממליצה בחום!!!! "

אלה

" איך אתה מרגיש אחרי הטיפול? הרבה יותר טוב. מאז הטיפול הראשון הקפדתי לעקוב אחרי ההנחיות שלך והכאבים נעלמו כמעט לגמרי. תודה רבה לך, זה בהחלט היה מהיר וטוב."

עמיחי

" איזה כיף שאתה חוזר ויוצר איתי קשר. יש לי הקלה משמעותית מאז הטיפול האחרון ואני ישנה סופסוף טוב בלילות. מצליחה לצאת להליכות כמו שהמלצת לי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב!!! תודה רבה לך על הטיפול המסור. "

נועה

" איתמר היקר, תודה על הטיפול המסור והמקצועי שלך כשהגעתי אליך שבוע לאחר ניתוח קיסרי עם גב וצוואר תפוסים, מודאגת מאוד מאיך אוכל לטפל בתינוק שלי במצב כזה ולאחר ביקור אצל אורתופד שטען כי פרצתי דיסק צווארי. לא תיארתי לעצמי שתוך ארבעה טיפולים אינטנסיביים ותרגילים שנתת לי לשיעורי בית, הכול יעבור!!! ממש הצלת אותי, לא פחות מזה ותודה ענקית לך על כך. "

שירי

דילוג לתוכן