פיזיותרפיה

כפיזיותרפיסט, מטרתי היא לאבחן ולהעניק טיפול שיקומי ומנעתי למגוון רחב של בעיות שמקורן בפגיעה באחת או יותר ממערכות הגוף השונות. אלה כוללים את מערכת השלד-שריר המורכבת מ:שרירים, עצמות, מפרקים ורקמות חיבור שונות. מערכת העצבים המוליכה אותות חשמליים בכל הגוף והמערכת הפרופריוספטיבית האחראית על שיווי המשקל והתחושה של הגוף במרחב.

במהלך פגישת טיפול, אתחיל בראיון אישי ומעמיק איתך כדי להבין את מהות הבעיה שלך, מתי היא התחילה וכל גורם תורם לכך בהיסטוריה הרפואית שלך. לאחר מכן אבצע בדיקה קלינית באזור הכאב ובאזורים נלווים העשויים לתרום לבעיה. זה יכלול בדיקה אורטופדית/נוירולוגית, בדיקת טווח, בדיקת כוח, יציבות מפרקים אקטיבית ופסיבית ובדיקה תפקודית.

בהתבסס על תוצאות בדיקות אלו ביחד עם הראיון איתך, אקבע יעדי טיפול  לטווח קצר וארוך ואצור תכנית טיפול פרטנית שעשויה לכלול שילוב של טכניקות ידניות להפחתת כאב, טיפול במכשיר רפואי מתקדם, דיקור מערבי, טיפול ברקמות רכות, תוכנית מובנת חיזוק ושיפור הטווחים, תרגילים לשיפור השליטה המוטורית ושיווי המשקל ועוד.

בתחילת כל פגישת טיפול, אעריך מחדש את מצבך ואבצע את כל ההתאמות הנדרשות בתוכנית.

אם אתם מתמודדים עם כאבים, או סובלים מפגיעה באחת ממערכות גופכם, וברצונכם להתנסות ביתרונות הפיזיותרפיה, צרו איתי קשר, איתמר יעקב, ואשמח לעזור לכם לחזור לשיא התפקוד שלכם.

לחזור אליך?

שלבים של הטיפול פיזיותרפי

שלב 1: ייעוץ ראשוני

במהלך הייעוץ הראשוני אקיים ראיון אישי ומעמיק עם המטופל על מנת להבין את מהות הבעיה שלו, מתי היא התחילה, וכל גורם תורם והיסטוריה רפואית.
כמו כן אבצע בדיקה קלינית באזור הכאב ובאזורים הנלווים שעלולים לגרום לבעיה.

שלב 2: אבחון

על סמך תוצאות הבדיקה והיסטוריה של המטופל, אקבע את מקור הכאב ואקבע אבחנה.

שלב 3: תוכנית טיפול

אפתח תכנית טיפול המותאמת לאבחנה הספציפית ולמצב המטופל.

שלב 4: שלב טיפולי

אני אבחר מתוך מגוון הכלים שברשותי מה שהכי מתאים למטופל: טכניקות ידניות, טיפול במכשיר, דיקור מערבי, טיפול ברקמות רכות, תכנית חיזוק, תרגילים לשיפור השליטה המוטורית ושיווי המשקל ועוד.

שלב 5: הערכה מחדש

בתחילת כל פגישת טיפול, אעריך מחדש את מצבו של המטופל ואבצע את כל ההתאמות הנדרשות בתכנית הטיפול.

שלב 6: מעקב

אקבע פגישות מעקב כדי לעקוב אחר התקדמות המטופל ולערוך את כל השינויים הנדרשים בתכנית הטיפול.

טיפול בברך
01.3_1

פיזיותרפיה מהי?

מקצוע פרא-רפואי, העוסק באבחון ומתן טיפול שיקומי ומניעתי לבעיות מגוונות שמקורן בליקוי של אחת או יותר ממערכות הגוף ושאותן אציין:

מערכת מוסקולוסקלטלית

מורכבת משרירים, עצמות, מפרקים ורקמות חיבור שונות (פאשיה, רצועות,גידים סחוסים ועוד).

מערכת  עצבית

מערכת הולכת סיגנלים חשמלים בגופנו שמתחלקת ל: מערכת  העצבים המרכזית (מוח ועמוד שדרה) ומערכת העצבים הפריפרית.

המערכת הפריפרית (PNS) מחולקת למערכת העצבית הנשלטת (עצבים  תחושתיים ומוטורים בגפיים) ולמערכת הבלתי נשלטת (המעצבבת  את האברים הפנימיים והשרירים) שפועלת במצבי דחק.

מערכת פרופריאוצפטיבית

אחראית על שיווי משקל ועל תחושת הגוף במרחב.

פגיעה באחת ממערכות אלו תביא לתחלואה  וכאב ובהעדר טיפול תעמיס ותפגע במערכות גוף אחרות הנמצאות איתה ביחסי גומלין.

תיאור מקרה כאב גב תחתון -הצצה לקליניקה

עמוס, גבר בן 45, הגיע אלי לאחר שהתעורר בוקר אחד עם כאבים בגב התחתון שהקרינו לרגל ימין. הוא עובד בחברת בנייה ומבלה שעות רבות בישיבה מול מחשב, וגם נוהג שעתיים ביום. הוא תיאר את שגרת חייו כמלחיצה וצפופה, אך ציין כי הימים האחרונים לא היו שונים מהרגיל. לרוב הוא רץ פעמיים בשבוע אבל לאחרונה רץ פחות בגלל הכאבים שהתחילו. הוא משוכנע שזו פריצת דיסק, אבל הוא גם מפחד לגמור כמו אביו שיש לו סיפור עם הגב ועבר ניתוח אבל עדיין סובל מכאבים נוראיים. הוא הגיע אלי לשמוע דעה נוספת לפני שהחליט ללכת לניתוח.

במהלך הייעוץ הראשוני אספתי מידע על האירוע ושאלתי על כך את עמוס. כמו כן, ביצעתי בדיקה יסודית וזיהיתי את היתכנות מקור הכאב. על סמך המידע שמסר ומה שמצאתי במהלך הבדיקה, עבדתי איתו על מנת לבצע אבחנה והבנת הגורם הבסיסי לכאביו. יחד פיתחנו תכנית טיפול המותאמת לצרכיו ולמטרותיו הייחודיות. תוכנית הטיפול כללה תרגילים ספציפיים, טיפול ידני וכל התערבות אחרת שתעזור לו להרגיש טוב יותר ולהשיג את התוצאה הרצויה. במהלך הפגישות הטיפוליות השתמשתי בטכניקות שונות כמו טיפול ידני, טיפול במכשיר, דיקור מערבי, טיפול ברקמות רכות ותרגילים שעזרו לו להפחית כאבים, לשפר את התנועתיות ולהחזיר את כוחו. בכל פעם שאנחנו נפגשים, הערכתי מחדש את ההתקדמות שלו וערכתי את כל ההתאמות הנדרשות לתוכנית הטיפול שלו כדי להבטיח שאנחנו בדרך הנכונה. קבענו פגישות מעקב כדי לוודא שהוא ממשיך להשתפר ושיש לו את כל הכלים שהוא צריך כדי לנהל את הכאב שלו ולהשיג את מטרותיו.

לחזור אליך?

תארים ותעודות

המלצות

דילוג לתוכן