פריקת כתף

אחוזי קריאה מהמאמר

תוכן עניינים

פריקת מפרק הכתף מוגדרת כיציאה של ראש עצם הזרוע (humerus) מעבר לגבולות התנועה הפיזיולוגית שלה במפרק עם הגלנואיד (החלק הפרקי של עצם השכמה).

תת פריקה מתאר מצב של יציאה וחזרה מיידית של העצם למקומה, בעוד שפריקה מלאה היא בעצם יציאה מגבולות המפרק וחזרה לאחר זמן, בין אם עצמאית ובין אם בחדר מיון ע"י רופא המבצע מניפולציה להחזרתה.
רוב פריקות הכתף הן קדמיות וזאת עקב:
• מבנה אנטומי של פני המפרק הנוטה קדימה ופנימה.
• כוחות השרירים הפועלים ומייצבים את המפרק.

ייצוב המפרק מתקבל ברובו ע"י שרירים ופחות מסתמך על מבנים פאסיביים. שטח המפרק קטן יחסית וזאת בכדי לאפשר טווח תנועה רחב יותר לכיוונים שונים.
לאחר פריקה ישנה סכנה לפגיעה באחד מהמבנים הבאים:
• פגיעה שרירית ו/או גידית באחד מהשרירים המייצבים והמניעים של המפרק.
• פגיעה בעצם הזרוע (ראש ההומרוס).
• פגיעה באחד או יותר מהמבנים הפאסיביים המייצבים את המפרק: לברום, סחוס מפרקי,
קפסולה מפרקית וליגמנטים.
• פגיעה בעצב האקסילארי.

כיצד יראה טיפול אצלי?
במפגש הראשון תתבצע בדיקה שתכלול: ראיון אישי והבנת מכאניזם הפגיעה, זיהוי השלב הנוכחי בהחלמה, וקריאת ממצאי ההדמיה באם נעשו.
לאחר מכן יבדקו: טווחי תנועה, בדיקת גידים של השרירים המייצבים, בדיקת יציבות פרקית, כוח שרירים ופרמטרים רלוונטיים נוספים למטופל.
לאחר ביצוע הערכה תפקודית תינתן תוכנית שיקום מלאה ע"פ הממצאים ומטרות המטופל בשילוב טיפול ברקמות רכות ובהורדת כאב מקומי.
חשוב לציין כי היות והמחקר מראה סיכוי גדול יותר לפריקה חוזרת, אחת ממטרות הטיפול הסופיות תהיה השגת יכולת שליטה ותגובתיות שרירים טובה ומהירה בכדי למנוע פריקה עתידית.

אני פה לעזרתך

פוסטים נוספים

כאב גב-back pain

כשמדברים על כאב גב, מתייחסים לא רק לכאב שמורגש באיזור מסוים סביב עמוד השדרה, אלא גם לכאבים המורגשים בגפיים, צוואר, ראש ושמקורם מהגב. מעל לכ-90

קרא עוד»

נקע קרסול

נקע קרסול מתאר מצב של פגיעה באחת מהרצועות סביב הקרסול (המייצבים הפאסיבים), עקב תנועה מחוץ לגבולות המפרק הפיזיולוגים ויצירת מתח וכוח חזק במהירות גבוהה על

קרא עוד»

hip pain

לכאבים באזור המפשעה והירך סיבות רבות, אציג את השכיחים שבניהם אך צריך לדעת שמלבד הכאבים שמקורם בפגיעה ברקמות מפרק הירך והרקמות הסובבות אותו, ישנם גם

קרא עוד»
טיפול בברך

Osteoarthritis

מכלול של הפרעות המתארות הרס סחוס מפרקי, שינויים ניווניים בעצם עצמה ובנוזל המפרקי.אלו עלולים להביא לכאב רב, הגבלת טווחים, והפרעה תפקודית. Oa מופיעה לרוב בפרקי

קרא עוד»

קרע גידים מסובבים

חגורת הכתפיים כוללת ארבעה מפרקים שונים שתפקידם לחבר את הגפה העליונה אל מרכז הגוף/הגב העליון:Sternocalvicular joint- מפרק המחבר את עצם הסטרנום (עצם החזה) אל הקלביקולה

קרא עוד»

תעודות הסמכה איתמר יעקב

המלצות

When I came to itamar practice' I had not been able to walk for more than 1.5 years." Aherniated disc (L4-L5)' which also damaged my nerves'made me despair as a hobby runner. Itamar was recommended to me by a friend. He created an individual training schedule for me, thought outside the box, responded to my body and got me back on my feet. I highly recommend Itamar and I'm very graeful to have found the way to him. "I am back on my feet and it is thanks to his great work.

Brigit

" פיזיותרפיסט ואוסטאופת מדהים! עזר לי עם כאבים של שנים בצוואר ובשכמות. טיפול מסור ומקצועי תוך הקשבה ואמפתיה. ממליצה בחום רב!!! "

רוני

" הטיפול אצל איתמר כבר מההתחלה הרגיש נוח ונעים, הרגשתי שאני בידיים טובות, מלא בגישות וקשוב לכל מילה ומחשבה שעלתה לי תוך כדי טיפול. ובמיוחד מאוד מקצועי! שילב לי תוך כדי טיפול אינפורמציה על הגוף ואיך הכול קשור למצבי. ממליצה בחום!!!! "

אלה

" איך אתה מרגיש אחרי הטיפול? הרבה יותר טוב. מאז הטיפול הראשון הקפדתי לעקוב אחרי ההנחיות שלך והכאבים נעלמו כמעט לגמרי. תודה רבה לך, זה בהחלט היה מהיר וטוב."

עמיחי

" איזה כיף שאתה חוזר ויוצר איתי קשר. יש לי הקלה משמעותית מאז הטיפול האחרון ואני ישנה סופסוף טוב בלילות. מצליחה לצאת להליכות כמו שהמלצת לי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב!!! תודה רבה לך על הטיפול המסור. "

נועה

" איתמר היקר, תודה על הטיפול המסור והמקצועי שלך כשהגעתי אליך שבוע לאחר ניתוח קיסרי עם גב וצוואר תפוסים, מודאגת מאוד מאיך אוכל לטפל בתינוק שלי במצב כזה ולאחר ביקור אצל אורתופד שטען כי פרצתי דיסק צווארי. לא תיארתי לעצמי שתוך ארבעה טיפולים אינטנסיביים ותרגילים שנתת לי לשיעורי בית, הכול יעבור!!! ממש הצלת אותי, לא פחות מזה ותודה ענקית לך על כך. "

שירי

איתמר יעקב

פיזיותרפיה ואוסטאופתיה אינטגרטיבית

© כל הזכויות שמורות 2022 איתמר יעקב | YON Design

דילוג לתוכן