hip pain

אחוזי קריאה מהמאמר

תוכן עניינים

לכאבים באזור המפשעה והירך סיבות רבות, אציג את השכיחים שבניהם אך צריך לדעת שמלבד הכאבים שמקורם בפגיעה ברקמות מפרק הירך והרקמות הסובבות אותו, ישנם גם כאבים באזור הירך שמקורם בעמוד שדרה המותני או באיברים פנימיים המקרינים כאב לאזור המפשעה, הירך, והאגן.
דבר המקשה על אבחנת שורש הבעיה, שחשובה מאוד להצלחת הטיפול.
קצת על המפרק:
זהו מפרק שמופעל עליו עומס רב ושמחבר את הגפה התחתונה לעצם האגן.
בעל מבנה של מכתש ועלי בכדי להקנות יציבות כנגד העומס המופעל עליו ממשקל הראש, הצוואר, בית החזה וחלל הבטן והאגן.

סביב חצי המפרק המכתשי (האצטבולום) שיוצא מעצם האגן (פלביס),ישנה רקמה סחוסית שנקראת
לברום (כמו הסחוס הפרקי בברך שנקרא מניסקוס) ותפקידה להעמיק את המפרק ולייצב אותו כמו גם למנוע חיכוך בן ראש עצם הירך ((Femur לבן עצם האגן (pelvic).

בן הפציעות הנפוצות ביותר נמצא:
שברים של ראש או צוואר הירך-נראה בעיקר לאחר פגיעות טראומתית, נפוץ מאוד מעל גיל 75 וזאת לאור העובדה שבגילאים אלו יש נטייה לנפילות עקב ליקוי במערכת שיוו המשקל, בנוסף לשינויים של ירידה בצפיפות העצם בגילאים אלו.
HIP OSTEOARTRITIS – שינויים ניווניים ברקמות התוך מפרקיות של הירך, נפוץ מאוד בגילאים מאוחרים ושכיח יותר אצל נשים. הסיבות להרס המפרקי שונות כשהנפוצות הן: משקל עודף או עומס משקלי גדול כמו אצל ספורטאי עילית, פגמים מולדים במבנה מפרק הירך, שברים תוך מפרקיים שלאחר טראומה חזקה, בעיות מטבוליות, מחלות גנטיות ועוד.
HIP STRAIN – קרע חלקי או מלא של אחד מהשרירים המקפים את הירך יכול להיגרם מתנועה מהירה בירך תחת עומס ולרוב בעייפות פיזית.
BURSITIS– דלקת של הבורסה: רקמה שנראית כמו שקית עם נוזל בתוכה, נמצאת לרוב בחיבור גידים לעצם ומטרתה למנוע חיכוך הגיד ברקמה שמתחתיו. שכיח מאוד במצבי עומס יתר, חבלה ישירה, לאחר קרעים בשרירי הירך ובמחלות כמו גאוט / סקלרודרמה בהן מופיעה שקיעת סידן/קריסטלים בתוך הבורסה ויצירת תהליך דלקתי מקומי.
כפי שציינתי ישנן סיבות רבות לכאבים באזור הירך ולכן ישנה חשיבות רבה לבצע הערכה קלינית טובה ואבחנה מבדלת של מקור הבעיה וע"פ אלו יקבע הטיפול הרצוי.

אני פה לעזרתך

פוסטים נוספים

כאב גב-back pain

כשמדברים על כאב גב, מתייחסים לא רק לכאב שמורגש באיזור מסוים סביב עמוד השדרה, אלא גם לכאבים המורגשים בגפיים, צוואר, ראש ושמקורם מהגב. מעל לכ-90

קרא עוד»

נקע קרסול

נקע קרסול מתאר מצב של פגיעה באחת מהרצועות סביב הקרסול (המייצבים הפאסיבים), עקב תנועה מחוץ לגבולות המפרק הפיזיולוגים ויצירת מתח וכוח חזק במהירות גבוהה על

קרא עוד»
טיפול בברך

Osteoarthritis

מכלול של הפרעות המתארות הרס סחוס מפרקי, שינויים ניווניים בעצם עצמה ובנוזל המפרקי.אלו עלולים להביא לכאב רב, הגבלת טווחים, והפרעה תפקודית. Oa מופיעה לרוב בפרקי

קרא עוד»

קרע גידים מסובבים

חגורת הכתפיים כוללת ארבעה מפרקים שונים שתפקידם לחבר את הגפה העליונה אל מרכז הגוף/הגב העליון:Sternocalvicular joint- מפרק המחבר את עצם הסטרנום (עצם החזה) אל הקלביקולה

קרא עוד»

פריקת כתף

פריקת מפרק הכתף מוגדרת כיציאה של ראש עצם הזרוע (humerus) מעבר לגבולות התנועה הפיזיולוגית שלה במפרק עם הגלנואיד (החלק הפרקי של עצם השכמה). תת פריקה

קרא עוד»

תעודות הסמכה איתמר יעקב

המלצות

When I came to itamar practice' I had not been able to walk for more than 1.5 years." Aherniated disc (L4-L5)' which also damaged my nerves'made me despair as a hobby runner. Itamar was recommended to me by a friend. He created an individual training schedule for me, thought outside the box, responded to my body and got me back on my feet. I highly recommend Itamar and I'm very graeful to have found the way to him. "I am back on my feet and it is thanks to his great work.

Brigit

" פיזיותרפיסט ואוסטאופת מדהים! עזר לי עם כאבים של שנים בצוואר ובשכמות. טיפול מסור ומקצועי תוך הקשבה ואמפתיה. ממליצה בחום רב!!! "

רוני

" הטיפול אצל איתמר כבר מההתחלה הרגיש נוח ונעים, הרגשתי שאני בידיים טובות, מלא בגישות וקשוב לכל מילה ומחשבה שעלתה לי תוך כדי טיפול. ובמיוחד מאוד מקצועי! שילב לי תוך כדי טיפול אינפורמציה על הגוף ואיך הכול קשור למצבי. ממליצה בחום!!!! "

אלה

" איך אתה מרגיש אחרי הטיפול? הרבה יותר טוב. מאז הטיפול הראשון הקפדתי לעקוב אחרי ההנחיות שלך והכאבים נעלמו כמעט לגמרי. תודה רבה לך, זה בהחלט היה מהיר וטוב."

עמיחי

" איזה כיף שאתה חוזר ויוצר איתי קשר. יש לי הקלה משמעותית מאז הטיפול האחרון ואני ישנה סופסוף טוב בלילות. מצליחה לצאת להליכות כמו שהמלצת לי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב!!! תודה רבה לך על הטיפול המסור. "

נועה

" איתמר היקר, תודה על הטיפול המסור והמקצועי שלך כשהגעתי אליך שבוע לאחר ניתוח קיסרי עם גב וצוואר תפוסים, מודאגת מאוד מאיך אוכל לטפל בתינוק שלי במצב כזה ולאחר ביקור אצל אורתופד שטען כי פרצתי דיסק צווארי. לא תיארתי לעצמי שתוך ארבעה טיפולים אינטנסיביים ותרגילים שנתת לי לשיעורי בית, הכול יעבור!!! ממש הצלת אותי, לא פחות מזה ותודה ענקית לך על כך. "

שירי

איתמר יעקב

פיזיותרפיה ואוסטאופתיה אינטגרטיבית

© כל הזכויות שמורות 2022 איתמר יעקב | YON Design

דילוג לתוכן